Akademia Psychologii Przywództwa

„Jesteś kimś? Pomóż innym stawać się sobą,
pomóż im odkryć, kim mogą być…”

Jacek Santorski

"Program, który przygotowaliśmy jest bardzo wymagający zarówno dla uczestników jak i prowadzących. Będzie jedynym tego rodzaju projektem, zdaje sobie sprawę, że „elitarnym“, a na pewno kameralnym. Traktuję ten projekt bardzo osobiście i liczę na Wasze zaangażowanie. Zapraszam!"

Aplikuj teraz

Zadaj pytanie

Zamów broszurę

Studium AUTORYTETY - Akademia Psychologii Przywództwa

Zajęcia Studium AUTORYTETY rozpoczyną się we wrześniu 2017 roku.

ZAPISZ SIĘ >>>

Program przeznaczony jest dla Absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa.

Dla kogo?

Studium Autorytety (wcześniej jako Szkoła Mentorów) jest naturalnym przedłużeniem Akademii Psychologii Przywództwa. Adresowane jest dla tych Absolwentów APP, którzy chcą się dalej rozwijać i głębiej poznawać siebie, są spełnieni zawodowo oraz  łączą w sobie dojrzałość i zdrową potrzebę dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi osobami. Studium ma charakter kameralny. Planowana liczba uczestników: 18 - 22 osoby.

Cel studium

O ile podstawowym celem Akademii Psychologii Przywództwa jest rozwój osobisty menedżerów, tak, aby stawali się naturalnymi i skutecznymi liderami dla swoich zespołów (Motto: Aby być kimś – bądź sobą), o tyle celem Studium Autorytety jest rozwój umiejętności wspierania w rozwoju innych (Motto: Jesteś kimś - pomóż innym stawać się sobą, pomóż im odkryć, kim mogą być).

Obszary pracy

• POGŁĘBIENIE SAMOŚWIADOMOŚCI

świadomość własnych zasobów i ograniczeń w kontakcie; własnego wpływu w kontakcie z innymi osobami: świadomość tego, jak kontakt przebiega i co odgrywa w nim kluczową rolę; świadomość własnej odpowiedzialności za tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi.

• DOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNA

oddzielanie własnych emocji od cudzych, oddzielanie ocen od faktów i umiejętność koncentrowania się na faktach, świadomość własnych nastawień i emocji jakie związane są z procesem kontaktu, świadomość własnych mechanizmów obronnych oraz tego w jakich sytuacjach one są uruchamiane.Umiejętność odróżniania interwencji o charakterze kontroli od interwencji o charakterze prawdziwego wsparcia.

• POSZERZENIE WIEDZY

modele rozwoju człowieka, wiedza o rozwoju człowieka dorosłego, modele i sposoby budowania relacji, rola i znaczenie autorytetu, rozumienie dynamiki kontaktu „nauczyciel- uczeń”,  wiedza na temat zjawisk i procesów  świadomych i nieświadomych, które w tym kontakcie się dzieją,  rozumienie mechanizmów inicjowania i wprowadzania trwałych zmian, zarówno na poziomie zachowania jak i postaw.

• ROZWINIĘCIE KOMPETENCJI i UMIEJĘTNOŚCI

umiejętności komunikacyjne (słuchanie na głębokim poziomie), dociekanie czyli zdawanie pytań, posługiwanie się ciszą,  udzielanie informacji zwrotnych, narzędzia zarządzania rozmową, oddzielanie faktów od  ocen, spójność komunikacyjna, diagnozowanie różnych adaptacji osobowości i dobór efektywnych strategii relacyjnych.

Więcej informacji >>>

Terminarz i organizacja studium

Czwartki: 9.00-17.30
Piątki: 9.00-16.30

Studium obejmuje 7 sesji w układzie czwartek-piątek (ok 130 godzin dydaktycznych), średnio raz w miesiącu. Każda sesja rozpoczyna się wspólnym śniadaniem (czwartek) i kończy „kawą”. Ilość miejsc w studium – ok 20.

1 moduł                              AUTORYTETY - WPROWADZENIE

2 moduł                              CZYM JEST AUTORYTET?

3 moduł                              UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACYJNE cz. 1

4 moduł                              UMIEJĘTNOŚCI KOMUNIKACYJNE cz. 2

5 moduł                              EMPATIA/REZONANS/DIALOG

6 moduł                              OBSERWACJA I INTERWENCJA

7 moduł                              TOWARZYSZĄC ZMIANIE

Koszt udziału w Studium:

18 000 PLN netto (słownie: osiemnaście tysięcy złotych) + 23% VAT. 22 140 PLN brutto.

e-mail: studium@values.pl

Wszelkich informacji udziela Jarosław Szulski +48 662 18 12 54 / j.szulski@values.pl