Konferencja 13.10.2017

Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie

13 października 2017r., w Mała Aula Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość obchodów 25-lecia Szkoły Biznesu PW.

Po 25 latach przemian społecznych i gospodarczych w Polsce nadszedł czas, aby ogłosić koniec transformacji i spojrzeć na jej efekty. Polska budowała silną gospodarkę i otwarte społeczeństwo wzorując się na rozwiązaniach Zachodu, wnosząc własne rozumienie rynku, roli państwa i stosunków pracy. Czy możemy mówić o „polskim modelu gospodarczym” jako czymś wyraźnie odrębnym od rozwiązań zachodnich? Co się nam udało, a co wymaga zmian? Jak polski kapitalizm wygląda na tle kapitalizmu światowego? Jakie są lekcje kryzysu światowego?

14:00  Otwarcie konferencji

Wystąpienie Gościa Honorowego, Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (14:10 – 14:40)

I panel dyskusyjny – Jaki rynek i społeczeństwo zbudowaliśmy? Bilans 25 lat (14:40 -  15:25)

Prelegenci:
Zofia Dzik, Fundator Fundacji Humanites, Członek Rad Nadzorczych ERBUD S.A., PKP CARGO S.A., BRW S.A.
dr Paweł Urbański, ekonomista, Prezes INVEN Group, wcześniej Prezes PGE

Moderator – Prof. Olaf Żylicz, Dyrektor Szkoły Biznesu PW, psycholog

II panel dyskusyjny – Jakiego rynku chcemy, jaki budujemy? Perspektywa 2030. (15:25 – 16:10 )

Prelegenci:
Bożena Gargas, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
Prof. Krzysztof Jajuga
, autorytet z dziedziny finansów, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Wrocławiu,
Janusz Dziurzyński, Dyrektor w dziale Global Business Services i IT Procter & Gamble.

Moderator – Prof. Witold Orłowski, ekonomista, profesor Szkoły Biznesu PW, Rektor Akademii Vistula, główny doradca ekonomiczny PWC Polska,

16:10 - Podsumowanie oraz zakończenie konferencji