Historia Szkoły Biznesu PW

1992

International MBA

Uruchomienie w Szkole Biznesu pierwszego angielskojęzycznego programu edukacyjnego wiodącego do uzyskania tytułu Master of Science in Business, zwanego obecnie programem International MBA, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie polskiej gospodarki rynkoweji w celu umożliwienia młodej generacji absolwentów rozwoju kariery w dziedzinie zarówno inżynierii, jak i zarządzania.

1995

Uruchomienie programu Master HEC en Sciences de Gestion Approfondies dla francuskojęzycznych absolwentów.

1996

Executive MBA

Znaczny rozwój oferty edukacyjnej Szkoły poprzez uruchomienie programu Executive MBA skierowanego do przedstawicieli profesjonalnej kadry menedżerskiej, których celem jest rozwój kwalifikacji biznesowych i dostęp do szybko rozwijających się wiodących kręgów gospodarczych.

2002

Uruchomienie Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego przeznaczonego dla osób z wyższym wykształceniem pracujących lub mających zamiar podjąć pracę w sektorze farmaceutycznym oraz instytucjach organizujących i finansujących opiekę zdrowotną.

2003

Wprowadzenie nowego kursu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej adresowanego do profesjonalistów z dziedziny rachunkowości i finansów.

2005

Szkoła uzyskała dofinansowanie Unii Europejskiej na specjalną edycję programu Executive MBA pod nazwą "Europejski Menedżer" adresowanego do kadr zarządzających małych, średnich i dużych firm.

2006

- Oba programy Szkoły: Exectutive MBA oraz International MBA otrzymały dyplom Klasy Mistrzowskiej w ogólnopolskim Ratingu MBA SEM Forum.

prestiżowa akredytacja EPAS dla programów MBA

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej otrzymała najbardziej prestiżową miedzynarodową akredytację dla programów EPAS. European Foundation for Managmenet Developement nadała akredytację zarówno dla programu Executive MBA jak i International MBA.

2007

- Poszerzenie oferty Szkoły Biznesu PW o programy szkoleniowe tworzone według indywidualnych potrzeb klienta poprzez uruchomienie pierwszego tego typu projektu - studium podyplomowego Akademia Inwestycyjna, skierowanego do pracowników BRE Banku.

- Oba programy MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęły pierwszą pozycję w prestiżowym ogólnopolskim rankingu MBA Wprost 2007.

2008

- Programy MBA Szkoły Biznesu zajęły 25 pozycję w rankingu Top Business Schools in Europe, jako pierwsza w historii Polska Szkoła w europejskim rankingu MBA.

- Oba programy Szkoły: Executive MBA oraz International MBA po raz drugi otrzymały dyplom Klasy Mistrzowskiej w ogólnopolskim Ratingu MBA SEM Forum.

2009

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęła drugie miejsce w globalnym rankingu FYMBA Rising Stars ogłoszonym przez portal FindyourMBA.com.

2010

- Po raz trzeci Exectutive MBA oraz International MBA otrzymały dyplom Klasy Mistrzowskiej w ogólnopolskim Ratingu MBA SEM Forum.

- Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej ponownie zajęła drugie miejsce w globalnym rankingu FYMBA Rising Stars ogłoszonym przez portal FindyourMBA.com.

- Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej uruchomiła nowy program - Akademię Psychologii Przywództwa.

15. miejsce w Europie!

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została uznana za jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie i zajęła 15. pozycję w międzynarodowym rankingu TOP MBA.

- Programy Executive MBA oraz International MBA zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce w rankingu MBA Home&Market.

- Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zakończyła proces reakredytacji EPAS.  European Foundation for Managmenet Developement przyznała na kolejne 3 lata prestiżową międzynarodową akredytację dla programów EPAS zarówno dla programu Executive MBA jak i International MBA.

2012

- Program International MBA zajął 1. miejsce w Europie Wschodniej w kategorii "General Management" rankingu Eduniversal Best Masters Ranking. Program Executive MBA został uhonorowany 2. pozycją w Europie Wschodniej.

- Szkoła Biznesu PW uruchomiła program współfinansowany przez Unię Europejską FBA - Mazowiecka Akademia Firm Rodzinnych adresowany do właścicieli i kadry zarządzającej firm rodzinnych na Mazowszu.

- Program International MBA Szkoły Biznesu PW zajął pierwsze miejsce rankingu MBA Home&Market.

- Po raz czwarty oba programy Szkoły: Executive MBA oraz International MBA otrzymały prestiżowy dyplom Klasy Mistrzowskiej w ogólnopolskim Ratingu MBA Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum.

- Program Executive MBA zajął 3. miejsce w Europie Wschodniej w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking 2012/2013.

2013

Wprowadzenie zamkniętego programu MBA - General oraz Executive PZU dedykowanego kadrze menedżerskiej PZU.

- Szkoła Biznesu uplasowała się na 3. pozycji w rankingu MBA WPROST.

- Programy MBA Szkoły Biznesu zajęły 17. pozycję w Europie według rankingu TOP MBA.

- Uruchomienie zamkniętego programu MBA dla pracowników GDDKiA - MBA. Program Rozwoju Kompetencji Przywódczych.

- Katalyst - nawiązanie strategicznego partnerstwa z CEU Business School

- Program Executive MBA zajął 4. miejsce w Europie Wschodniej w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking 2013/2014.

- Programy MBA Szkoły Biznesu zajęły 17. pozycję w Europie według rankingu TOP MBA 2013/2014.

- Po raz piąty program Exectutive MBA otrzymał dyplom Klasy Mistrzowskiej w ogólnopolskim Ratingu MBA SEM Forum.

- Uruchomienie dwóch nowych programów - Akademii Konsultantów oraz Szkoły Przedstawicieli Medycznych.

2015

Uruchomienie dwóch nowych programów - Total Design Management oraz Interdyscyplinarnych Studiów Menedżerów Farmacji.

- Odbyła się pilotażowa edycja programu ABSL Academy.

Wprowadzenie dwóch zamkniętych programów menedżerskich dedykowanych kadrze firmy Lyreco oraz Fabryki Mebli FORTE.

- Uruchomienie programu menedżerskiego dla firmy Lafarge