Tomsz Tuszyński,
Absolwent programu

"With Robotic Process Automation and Artificial Intelligence around the corner the whole world (and Poland in particular) needs financial experts that can think and challenge things instead of processing simple transactions. Those who are able to find new solutions for problems that were not existing before and create future solutions, cannot be easily replaced. In order to do so, we need to know and understand how the complex corporate world among us works. And finance & accounting in particular is the language of the business. I can give my credentials to the teaching team of WUTBS as they are focused and committed on delivering the true student learning environment and professional knowledge while motivating and pushing their students forward.

Aplikuj teraz

Zadaj pytanie

Zamów broszurę

Core programme

Core programme jest to podstawowy program prowadzący do uzyskania dyplomu studiów podyplomowych Postgraduate Studies in Accounting & Finance, który wydawany jest przez Szkołę Biznesu PW. Szkoła otrzymała prestiżową akredytację nadaną przez ACCA, która umożliwia zwolnienie z egzaminów F1-F4 oraz F5, F7, F9. Przedmioty dotyczą rachunkowości zarządczej, sprawozdawczości finansowej i zarządzania finansami. Przedmioty F5, F7 i F9, prowadzone w Szkole Biznesu PW są zgodne z oficjalnym programem nauczania ACCA.

Zwolnienie z egzaminów

Kandydaci przyjęci na studia są automatycznie zwolnieni z trzech egzaminów Foundations level (F1-F3) oraz jednego egzaminu Fundamentals level (F4). Zajęcia przygotowujące do zdobycia dyplomu Szkoły Biznesu zakładają znajomość tych zagadnień. Poniżej znajdują się szczegóły:

F1: The Accountant in Business

F2: Management Accounting

F3: Financial Accounting

Specimen Exam [PDF]

F4: Corporate and Business Law (Global Version)

Przykładowe egzaminy i odpowiedzi

Performance Management (ACCA F5)

Financial Reporting (ACCA F7)

Financial Management (ACCA F9)

Sposób realizacji programu

Studenci otrzymają podręczniki i materiały pomocnicze, którymi będą mogli się posiłkować we własnym tempie i wolnym czasie, a także ćwiczenia i praktyczne studia przypadków do rozwiązania w domu. Uważamy, że to ważny element samodzielnej pracy i konieczny dla tych, którym zależy na zdobyciu dyplomu. Jednak najbardziej intensywna nauka odbywać się będzie w Szkole Biznesu pod kierunkiem naszych doświadczonych instruktorów. Każdy trzygodzinny egzamin obejmuje określoną liczbę tematów programu szkolenia. Mamy po cztery weekendy (60 h), żeby osiągnąć poziom kompetencji, umożliwiający zdanie egzaminu w każdym z trzech zakresów tematycznych. Dwa pierwsze weekendy będą prowadzone w języku polskim, po każdym z nich odbędą się 1,5 h testy w języku polskim (każdy test to 15% oceny końcowej). Trzeci weekend każdego zakresu tematycznego będzie przeprowadzony w języku angielskim z finalizującym weekend testem w języku angielskim (15% oceny końcowej). Po zdobyciu podstawowej wiedzy, czwarty weekend obejmował będzie 12 h praktycznego przygotowania do egzaminu oraz 3 h egzaminu końcowego (55% oceny końcowej). Minimum by zaliczyć egzamin to 50%. W razie potrzeby, w krótkim czasie zostanie przeprowadzony egzamin powtórny. Koncentrujemy się na jednym egzaminie, zanim przejdziemy do następnego.

In Poland: Joining the Global Economy One Accountant at a Time