Akademia Psychologii Przywództwa

Opinie Absolwentów

Włodzimierz Bieliński
Absolwent IMBA ’99, do 2006 roku w konsultingu, Dyrektor Biura Inwestycji Strukturyzowanych PZU

"Na co dzień nie ma czasu na refleksję, zastanowienie się nad sobą i zachowaniami innych. Gromadzą się pytania, którymi chcemy się podzielić ze specjalistami. Akademia Psychologii Przywództwa to miejsce, gdzie mogłem skonfrontować swoje przypuszczenia z doświadczonymi psychologami i praktykami biznesu, zobaczyć jak z podobnymi problemami radzą sobie inni, poznać psychologiczne podstawy przywództwa oraz związane z nimi odkrycia i trendy. Doborowy zespół wykładowców i zaproszonych gości oraz bogactwo doświadczeń uczestników to ważny atut Akademii - a po ukończeniu studium pozostaje sieć niezastąpionych kontaktów."

Magdalena Choquet
Dyrektor zarządzający przedstawicielstwa, SDI Group Poland Sp. z o.o.

"Studium było dla mnie niezwykłą platformą dialogu z doświadczonymi menadżerami i wymiany naszych własnych obserwacji. Miałam możliwość przetestowania umiejętności i zakorzenionych przekonań poprzez uczestnictwo w wymagających zajęciach praktycznych. Pokazały one, jak najnowsze osiągnięcia psychologii i nauk społecznych w dziedzinie badań nad przywództwem i organizacją biznesu mogą być praktycznie wcielone we własną strategię zarządzania. Świetnie przygotowane zajęcia nauczyły mnie jak budować porozumienie i zaufanie w oparciu o prace nad własnymi umiejętnościami komunikacyjnymi, wsparły rozwijanie świadomości własnych potrzeb i priorytetów."

Piotr Korek
Podróżnik, fotografik, wiceprezes Tesco Polska
"Roczne studium na APP pozwoliły mi ostatecznie zrozumieć i zaakceptować niedoskonałość własnego przywództwa. Studia na szczęście przypomniały mi, czym jest pokora i poszukiwanie. Zespół fenomenalnych, zaangażowanych i kompetentnych trenerów nie pozwolił mi pozostać w cieniu krytycznej samooceny. Przekazano mi instrumentarium pozwalające nie tylko na prawidłową diagnozę własnej osobowości, lecz także narzędzia pozwalające na rozwinięcie mocnych stron i wygaszenie tych mniej chwalebnych. A stąd już droga na skróty do poznawania zachowań innych - naszych szefów, podwładnych, najbliższych....Wartość tych studiów powinna być także mierzona jakością nawiązywanych relacji między słuchaczami. Uważam, że sprawowanie efektywnego przywództwa w jakimkolwiek wymiarze, czy zawodowym, czy osobistym, wymaga regularnych intelektualnych i emocjonalnych wyzwań - dla mnie to właśnie istota Akademii."

Ewa Lubaszka
Dyrektor finansowy, Galeria Wypieków

"Akademia - to nowe podejście do kształcenia menadżerów, odczuwających „głód wiedzy” mimo posiadanego wykształcenia i doświadczenia. Program zajęć autorstwa Jacka Santorskiego pokazał mi jak zarządzać z sercem, jak rozpoznawać i rozwijać własne emocje, umiejętności przywódcze, aby lepiej kierować ludźmi z którymi współpracuję, jak lepiej kierować sobą. Wskazany kierunek „zacznij od siebie”, pokazał jak ważny jest osobisty rozwój, aby stać się prawdziwym liderem. Warsztaty w gronie doświadczonych menadżerów, właścicieli firm, pozwoliły na fascynującą wymianę poglądów, doświadczeń. „Głodna” takiej wiedzy z wielką przyjemnością będę uczestniczyła w kolejnych warsztatach przygotowanych dla absolwentów Akademii."

Paweł Rabiej
Partner zarządzający i współtwórca THINK TANK

"Pracuję na co dzień z najnowszymi ideami, które dotyczą efektywnego zarządzania i przywództwa. Udział w Akademii Psychologii Przywództwa poszerzył jednak moje horyzonty w znacznie ważniejszy sposób: pozwalając wejrzeć w siebie i w innych. Nie przesadzę mówiąc, że było to jedno z najbardziej inspirujących, i fascynujących doświadczeń w moim życiu. Takie, które nieodwracalnie zmienia na lepsze: pomaga bowiem dookreślić własne miejsce w świecie i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak działać skuteczniej jako lider i jako człowiek."

Jakub Szalaty
Uczestnik Executive MBA w Harvard Business School, project manager w ASSIA Inc.

"Po 6 latach pracy jako kierownik projektów w Polsce, w 2009 roku rozpocząłem pracę dla firmy z Doliny Krzemowej. Szybko przekonałem się, że w tak wymagającym środowisku jednymi z kluczowych są kompetencje interpersonalne. Jacek Santorski przekonał mnie do wzięcia udziału w studium APP przedstawiając jego program - zestaw konkretnych narzędzi z zakresu psychologii biznesu. Od możliwości analizy własnej osobowości przez - przydatne codziennie - praktyki dobrej rozmowy, po świadome kreowanie własnej roli w organizacji. Dzisiaj lepiej kieruję swoją karierą i kontynuuję rozwój umiejętności lidera."

Maciej Wiśniewski
Praktyk i ekspert w dziedzinie zarządzania i przywództwa.

"Akademia Psychologii Przywództwa idealnie spełniła moje oczekiwania w warstwie poznania swoich mocnych i słabych stron w roli przywódcy i lidera. Konsultacje i praca warsztatowa w gronie praktyków biznesu oraz specjalistów w zakresie komunikacji, negocjacji, psychologii, dała mi możliwość przełożenia teorii, o których wielu z nas już słyszało, na praktykę, którą od razu zaczęliśmy wykorzystywać w pracy, jak i… w relacjach osobistych. Byłem pod wrażeniem, gdy wśród studentów spotkałem wysokich rangą przedstawicieli administracji publicznej, zdeterminowanych by zrewolucjonizować przywództwo w swoim sektorze! Jestem przekonany, że Akademia Psychologii Przywództwa to „niezbędnik” każdego kierownika, dyrektora, prezesa, lidera – każdego, kto w codziennej pracy ma do czynienia z zarządzaniem zespołami ludzi – niezależnie od tego czy jest to bankowość, produkcja, telekomunikacja, usługi, handel czy też prowadzenie fundacji czy działalność w administracji publicznej. Na prezesów wszak powołują rady nadzorcze, ale o tym czy jest się Liderem decydują ludzie, z którymi się pracuje."