Artykuł dotyczący najnowszego rankingu Eduniversal Best Masters and MBA Worldwide 2012/2013.
"Porównano 4 tys. kierunków na 465 uczelniach w 153 krajach (...). W pierwszej trójce znalazł się program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej."
"Klasyfikację Best Masters and MBA Worldwide prowadzi Eduniversal, francuska agencja ratingowa specjalizująca się w edukacji wyższej."
Artykuł dotyczący rankingów MBA: Best Masters oraz MBA Worldwide, które podkreślają międzynarodową pozycję polskich programów MBA, m.in. tych oferowanych przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej.
"Ranking przeprowadzony przez Eduniversal - francuską agencję ratingową specjalizującą się w wyższej edukacji - to zestawienie 41 tys. kierunków studiów na 153 uczelniach z całego świata. (...) Pierwsze miejsce w kategorii General Management wśród państw Europy Środkowo-Wchodniej zajęła Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. (...) W kategorii studiów Executive MBA drugie miejsce zajął program MBA Szkoły Biznesu PW."
"W styczniu został opublikowany także inny ranking - najlepszych szkół biznesu w Europie Global 200 Business Schools 2012, organizowany przez portal topmba.com. Znalazła się jedna polska uczelnia - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej. Zajęła 15. lokatę (w zeszłorocznej edycji była na 23. pozycji, a w 2009 dopiero na 35.)."
Wywiad z prof. Witoldem Orłowskim na temat pozycji Szkoły Biznesu PW na polskim rynku, oferowanych programów MBA oraz perspektywach rozwoju po ich ukończeniu.
"O absolwentów Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zabiegają największe korporacja i najbardziej renomowane, międzynarodowe przedsiębiorstwa. Dyplom ukończenia studiów podyplomowych MBA jest gwarancją doskonałego przygotowania kadry menedżerskiej. Jako jedyna z polskich uczelni jest notowana w europejskim rankingu TOP MBA, który rekomenduje najlepszych fachowców do zarządzania nowoczesnymi firmami."
"Powołanie Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej po transformacji ustrojowej było koniecznością. (...) Sięgnęliśmy wtedy po najlepsze wzorce i bardzo starannie dobieraliśmy partnerów. Sukcesem w owym czasie było pozyskanie do współpracy 3 najbardziej prestiżowych szkół biznesu w Europie: London Business School, HEC School of Management Paris, Norwegian School of Economics z Bergen. Zachowując to samo partnerstwo z czasem udało nam się doprowadzić do rozszerzenia współpracy z innymi uczelniami m.in. z Uniwersytetem Oxfordzkim, Cass Business School i innymi międzynarodowymi instytucjami."
Artykuł poświęcony rosnącej roli studiów MBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
"For many decades, CEE countries were not present on the international markets, or in the area of the management education, but now they are in the process of regaining their position in the global economy”, says Professor Witold Orłowski, director of WUT Business School."
"Today, as they join the global game, they benefit from a big competitive advantage. To make a long story short, the best MBA programs offered in the CEE countries are of as good a quality as in the well-established educational centers in Western Europe, while being significantly cheaper", claims Orłowski.
Artykuł prof. Witolda Orłowskiego poświęcony ocenie działań państw członkowskich UE w ramach walki z kryzysem strefy euro.
Artykuł poświęcony Politechnice Warszawskiej - najlepszej uczelni technicznej w Polsce.
"Ostatnio uczelnie spotkało kolejne wyróżnienie - programy International MBA oraz Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęły I miejsce w tegorocznym rankingu MBA magazynu 'Home&Market'."
Wywiad z prof. Witoldem Orłowskim na temat roli Związku Banków Polskich w przekształceniach sektora bankowego po 1989r.
Felieton autorstwa prof. Witolda Orłowskiego poświęcony wpływowi krótkookresowych korzyści na gospodarkę.
"Bywa w ekonomii, że coś, co jest dobre na krótką metę, na długą szkodzi. (...) we wszystkim - i w żądaniach wprowadzenia kolejnych świąt, w tym Trzech Króli - trzeba umieć zachować umiar. Bo nie ma nic za darmo - dodatkowy długi wypoczynek to mniejsze dochody."
Artykuł poświęcony rynkowi studiów MBA i jakości oferowanych programów.
"Nazwa MBA nie jest chroniona - swój program może tak nazwać każdy, niezależnie od jakości oferty (...) Pozostaną tylko najlepsze programy. Dlatego uczelnie, którym zależy na umocnieniu pozycji rynkowej zakończyły lub są w trakcie uzyskiwania zagranicznej akredytacji."
Artykuł o Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz obecnej pozycji studiów MBA w Polsce.
"Oferujemy naszym studentom najwyższej jakości wiedzę, dostarczaną przez profesorów z Polski i zza granicy. Staramy się, by lepiej zrozumieli procesy zachodzące w gospodarce i w firmach, zarówno te, które prowadzą do postępu i rozwoju, jak i te, które prowadzą do załamań i kryzysów. Kładziemy nacisk na kształtowanie postaw prawdziwych liderów - potrafiących pociągnąć za sobą ludzi, potrafiących ich zainspirować, a jednocześnie rozumiejących w pełni społeczną rolę, jaką powinien odgrywać biznes."
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 79, 02-008 Warszawa
Biuro obsługi programów i rekrutacji:
tel. +48 22 234 70 89