Mariusz Bryke
Opiekun merytoryczny programu MBA Kaizen Industry 4.0
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Kaizen Institute Poland oraz Instytut Industry 4.0 serdecznie zapraszają do udziału w unikalnym Programie MBA Kaizen Industry 4.0, poświęconym integracji kultury Kaizen i Przemysłu 4.0. Dalsza ewolucja w kierunku Przemysłu 4.0 i inteligentnych usług wydaje się być nieunikniona, a strategia Kaizen będzie odgrywała w tym kluczową rolę. Przed wprowadzeniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych procesy muszą zostać uproszczone i zoptymalizowane, a kultura ciągłego doskonalenia stanie się podstawą dalszej ewolucji cyfrowej. Kaizen i Przemysł 4.0 są oparte na tej samej zasadzie redukcji i eliminacji marnotrawstwa, eliminacji siedmiu strat procesowych, oraz współpracy systemów cyberfizycznych ze sobą oraz z ludźmi w czasie rzeczywistym, bez czekania, zbędnego ruchu czy transportu. Starannie zaplanowana integracja tych dwóch komplementarnych sił umożliwi organizacjom szybszą adaptację do zmieniających się warunków i da w efekcie znaczącą przewagę konkurencyjną.
Rekrutacja na program została już zakończona.
Jesteś zainteresowany udziałem w kolejnej edycji studiów?
Skontaktuj się z nami: mbakaizen@biznes.edu.pl
O programie
Trzysemestralne studia podyplomowe MBA Kaizen Industry 4.0 powstały w partnerstwie Szkoły Biznesu PW z Kaizen Institute Poland oraz Instytutem Industry 4.0. Głównym celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy w zakresie organizacji i zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, skutecznie operującym na rynkach globalnych. Studia MBA Kaizen Industry 4.0 adresowane są do kierowników wyższego i średniego szczebla, a także osób zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych systemów zarządzania i osób zajmujących się usprawnieniami produkcji.
Co nas wyróżnia?
Czego się nauczysz?
Partnerzy
Cześć zajęć realizowanych jest w firmach produkcyjnych. Dzięki temu słuchacze zdobywają wiedzę popartą doświadczeniem, na przykład poprzez wizytę w fabryce firmy Siemens w ramach zajęć na temat digitalizacji w przemyśle. W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość przyjrzeć się jak funkcjonują czołowe przedsiębiorstwa wdrażające narzędzia KAIZEN, Lean, WCM, poznać ich procesy, a także uczestniczyć w ćwiczeniach i symulacjach w rzeczywistym środowisku pracy. Firmy, które odwiedzimy są liderami w swoich branżach i stosują w swoich organizacjach najlepsze praktyki, na których można się wzorować.
Wymagania
Osoby aplikujące powinny posiadać co najmniej wyższe wykształcenie, a także 5 lat doświadczenia zawodowego w przypadku posiadania tytułu licencjata lub 3 lata w przypadku posiadania tytułu magistra. O ostatecznym przyjęciu na studia decyduje kierownik merytoryczny.
Tryb realizacji programu i godziny zajęć: |
Przedmioty ogólnomenedżerskie: Przedmioty specjalizacyjne: |
Wizyty w firmach: |
czwartek/piątek/sobota lub piątek/sobota |
Język wykładowy: |
polski |
Liczba godzin: |
423 godzin |
Przedmioty: |
|
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 79, 02-008 Warszawa
Biuro obsługi programów i rekrutacji:
tel. +48 22 234 70 89